třída - Zelená kytička

Informace o třídě Zelená kytička
Mateřská škola "Kytička" Pardubice

Tato třída se nachází ve dvoupodlažní budově, v 1. patře vzadu.

Před vstupem do třídy procházíme nově zrekonstruovanou šatnou s novými šatními bloky, kde je také umístěna skříňka na portfolia, kam si děti ukládají své pracovní listy. Poté vstupujeme do třídy, kde jsou vpravo umístěny stolečky se židličkami a také samostatný stůl sloužící k výtvarným a pracovním činnostem. U stolku je otevřená skříňka s pomůckami.

V jedné otevřené skříňce je dobře vybavená knihovna pro děti, kde je možnost volit si mezi pohádkami, knihami s přírodní tématikou a časopisy. Nalevo je herna, oddělená od učitelského stolu skříňkami, které slouží učitelce k ukládání písemností. Vlevo uprostřed herny je umístěn velký počítač s tiskárnou od firmy IBM. Počítač jsme získali jako dar a děti jej využívají na prvotní seznámení se s výpočetní technikou.

Hned za vstupními dveřmi je nová dětská kuchyňská linka s tekoucí vodou, kterou děti využívají k sebeobslužným činnostem. Na lince je celý den k dispozici pitný režim. Dále si zde děti samy při svačinkách mažou pečivo a myjí hrnečky pod tekoucí vodou.

Třída je vybavena novým barevným nábytkem, z něhož převážnou většinu tvoří otevřené police. V těchto skříňkách jsou umístěny a tematicky roztříděny hračky a didaktické pomůcky. Vzadu, v částečně odděleném prostoru, mají děti svoji odpočinkovou místnost, a také jsou zde umístěny kočárky a potřeby pro panenky a na velké magnetické tabuli si děti mohou vyzkoušet kreslení vestoje.

Ze třídy se vstupuje do nově zrekonstruované umývárny a dětských toalet.

Jak to u nás ve třídě vypadá