třída - Modrá kytička

Informace o třídě Modrá kytička
Mateřská škola "Kytička" Pardubice

Třída se nachází v přízemí, vepředu ve dvoupodlažní budově.

V prostorné světlé šatně pro děti jsou umístněny nové šatní bloky na uložení oblečení, dále nástěnky s aktuálními informacemi pro rodiče, hlavní téma týdne a průběžná náplň výchovy a vzdělávání ve třídě. Prostor doplňují výrobky a výkresy. Nechybějí ani poličky na uložení portfolií dětí.

Umývárna a toalety pro děti jsou velké, oddělené, každé dítě má k dispozici svůj ručník, pravidelně jsou doplňována tekutá mýdla. Vše je nově zrekonstruované. Chlapci mají také k dispozici jeden pisoár.

Třída svými rozměry poskytuje dostatek místa, má velké množství oken, vlevo se nacházejí nové stolečky s novými barevnými židličkami, které jsou od ostatních prostor odděleny novými žlutomodrými skříňkami. Po obvodu celé místnosti jsou rozmístěny otevřené skříňky s hračkami a knihovničkou vybavenou dětskou literaturou a časopisy. Skříňky jsou situovány tak, aby byla ve třídě vytvořena zákoutí pro nerušenou hru dětí.

Vlevo se nachází kreslící koutek, kde děti mají kdykoliv během dne k dispozici kreslení, modelování, stříhání a další aktivity. V zadní části třídy se nachází nová funkční kuchyňská linka s tekoucí vodou, kde se děti aktivně podílejí na úpravě svých svačinek a kde má své místo celodenní pitný režim.

V proskleném rohu třídy vpravo je nová dětská sedací souprava, která poskytuje dětem pocit útulnosti pokojíčku. Novým podnájemníkem ve třídě Modrá kytička je holé morčátko. Na stěně u dveří mají děti k dispozici velkou bílou tabuli na kreslení fixami.

Nová lehátka na odpočinek jsou uložena ve vyhrazeném prostoru nacházejícím se u třídy, každé dítě má označené svoje lehátko značkou. Dále se zde nachází kabinet nářadí a náčiní pro tělesnou výchovu a police na uložení výtvarného a pracovního materiálu.

Kuchyňka na vydávání jídla je vybavena novým nádobím, příbory, myčkou, mikrovlnou troubou a konvicí, což dětem poskytuje veškerý možný komfort v oblasti stravování v mateřské škole.
Ze třídy je možnost přímého vstupu na nově zrekonstruovanou terasu.

Jak to u nás ve třídě vypadá