třída - Bílá kytička

Informace o třídě Bílá kytička
Mateřská škola "Kytička" Pardubice

Třída se nachází v 1. patře dvoupodlažní budovy, vpředu.

Před vstupem do třídy je šatna, vybavená šatními bloky, kde si děti ukládají své boty a oblečení. Na stěnách visí informativní nástěnky pro rodiče a také výzdoba tvořená pracemi dětí.
Přes šatnu přijdeme do třídy, odkud je přímý vstup do umývárny a dětských toalet, které jsou přizpůsobené dětem tohoto věku. Každé dítě zde má pod svojí značkou ručník. Chlapci mají k dispozici nový pisoár.

Ve třídě, která se po obědě mění v ložnici (každé dítě má své lehátko se značkou), jsou nové, barevné židličky a stolečky. Své místo zde má i nový učitelský stůl a nově zakoupený nábytek, který rozděluje hernu na stolující a herní část.

V zadní části herny je umístěný pokojíček, kde si děti mohou odpočinout a pohrát. Zde je také umístěna velká magnetická tabule, na kterou se kreslí fixami.
V rohu třídy u stolků je nová dětská kuchyňská linka s tekoucí vodou, která rozvíjí samostatnost dětí při přípravě ranních a odpoledních svačin.

Ve třídě je jako doplněk pro předškolní děti umístěn počítač s tiskárnou od firmy IBM. Počítač jsme získali jako dar a děti jej využívají na prvotní seznámení se s výpočetní technikou.

Jak to u nás ve třídě vypadá