Specifika stravování v MŠ

Specifika stravování v naší škole

Pitný režim:

Děti mají po celý pobyt ve školce k dispozici pitný režim (např. čaje ovocné a bylinkové nebo ovocné mošty a džusy ředěné vodou – VODU MAJÍ K DISPOZICI VŽDY ZA VŠECH OKOLNOSTÍ.

Mléko a mléčné výrobky:

Zařazujeme je téměř do každodenní nabídky a nezapomínáme na často opomíjené kysané mléčné výrobky – DĚTI MAJÍ VŽDY MOŽNOST VOLBY MEZI MLÉČNÝM A NEMLÉČNÝM NÁPOJEM.

Ovocné svačinky:

Děti mají každý den potřebný přísun vitamínů v podobě ovoce dle sezónní nabídky. OVOCE JE SOUČÁSTÍ RANNÍCH MÍS.

Čerstvá zelenina:

Zelenina je součástí svačin a obědů, kterou vydáváme nejčastěji formou salátů a příloh. ZELENINA JE TAKÉ SOUČÁSTÍ RANNÍCH MÍS.

Luštěniny a obilniny:

Najdete v našem každodenním jídelníčku v podobě polévek, kaší, pyré a pomazánek. Luštěniny rádi využíváme jako zavářku do polévek.

Polévky:

Děti si oblíbily krémové zeleninové polévky a zeleninové vývary, které doplňujeme o pohanku, jáhly a zavářky z celozrnných mouk.

Maso a masné výrobky:

Součástí našeho jídelníčku jsou všechny druhy mas (ryby, kuřecí, králičí, krůtí, vepřové, telecí a hovězí). Maso používáme zásadně čerstvé a upravujeme ho v konvektomatu.

Přílohy:

V nabídce máme brambory, luštěniny, rýži, těstoviny a knedlíky ze špaldové mouky.

Pečivo:

Odebíráme několik druhů – chléb pšeničný, žitný a slunečnicový, rohlíky, sójové bulky a rohlíky z ovesných vloček. Dvakrát do měsíce dětem pečeme sladké překvapení jako je bublanina, perník, moučníky mrkvové, špenátové a z červené řepy, které se těší velké oblibě.

Cukr:

K pečení domácích moučníků a dochucování studené kuchyně (např. saláty, jogurty, tvaroh apod.) používáme stévii, což je nízkokalorický tekutý cukr z přírodních zdrojů.

Zakládáme si na čerstvosti a pestrosti našich jídelníčků a na jídle , které lahodí očím našich dětí.  Zdravá výživa je pro nás výzva, která nás baví. a už pár let posouvá dopředu.

foter_logo

Gebauerova 1691