Projekty školy

Budkování - děláme budku pro ptáčky

„Aktuálně v rámci tématu Prostředí školky děti zjistily, že nemáme na školní zahradě budku pro ptáčky. Chtěli jsme to napravit a pořídit domeček alespoň pro ty ptáčky, kteří létají kolem naší školky.Jedna maminka slíbila, že nám budku přinese. Slib splnila, ale budek přinesla rovnou šest a každou jinou.

Co teď?

Vyhlásili jsme akci BUDKOVÁNÍ a zjišťovali podrobnosti k umísťování budek na zahradě.
Dozvěděli jsme se, že na podzim je vyvěšení budek nejlepší, protože oprší, do jara splynou s okolím a budou ptáčkům vonět. Děti s učitelkami začaly zjišťovat, pro jaké ptáčky budky jsou a vybíraly, kam je umístit. Sýkorník se hodí pro modřinky a uhelníčky, špačkovník bude také pro lejsky nebo brhlíky, ale zjistily jsme, že máme budku i pro netopýry, která musí být hodně vysoko. Děti se tak seznamovaly s různými druhy ptactva a jejich způsobem života.
První týden v listopadu byl světový den Ekoškol, a my jsme ho oslavili pověšením budek. Pomohl nám pan školník. Těšíme se, že se na jaře ptáčci v těchto budkách uhnízdí, najdou svůj domov a budeme je moci pozorovat.
Ale už víme, že vyvěšením budek jsme převzali zodpovědnost za jejich obyvatele a o budky se musíme starat. Za rok nám je pan školník sundá a my je vyčistíme a opravíme.

Teď už máme na zimu připravená krmítka a doufáme, že se ptáčkům bude v naší školce líbit, stejně jako se u nás líbí dětem“.

Aktuálně z programu EKOŠKOLA

Mateřská škola Kytička

logo mš

Gebauerova 1691
Pardubice
530 03 Pardubice

Statutární město Pardubice

Zřizovatel mateřské školy
Město Pardubice